XPS Boards

Turvaline ning veekindel ehitusplaat eri paksustes. Tänapäevane materjal kordumatu disainiga vannitubade jms märgade ruumide ehitamiseks.

Tehnoloogia

mira XPS plaadi sisuks on veekindel ekstrudeeritud polüstüreen (XPS), mis on mõlemalt poolt leelisekindla võrguga tugevdatud ja mördikihiga kaetud. Selline plaat on eriliselt kerge ja samas jäik aluspind keraamilistele plaatidele. Plaadil ei teki niiskuskahjustusi. Lisaks on mira XPS plaadil traditsiooniliste kuivkrohvplaatide ees veel rida eeliseid. Väikese vaevaga saate luua oma fantaasia kohaselt pindu ja ruumilahendusi.

Veekindlus

mira XPS plaadil on väga hea veekindlus ning veeaurutakistus. Seepärast sobivad need eriti hästi just kasutamiseks märgades ruumides. Põhjamaades nõutava Sd ≥10m saavutamiseks on vaja XPS plaat katta mira ETAG 022 sertifikaadiga veetõkkesüsteemiga. Täpsed juhised leiate mira trükistest, mis on saadaval kauplustes ja meie veebilehel.

Lihtne kasutada

Tänu oma kergusele ning töödeldavusele on mira XPS plaat ideaalne materjal märja ruumi nutika mööbli ehitamiseks. Just Sinu vannituppa disainitud riiulite, pinkide ja töötasapindade ehitamine ei ole iial olnud nii lihtne. Sama hõlbus on ka torusid katvate kastide ehitus.

Vastupidav

Tänu eri paksustele on mira XPS plaat suurepärane vahend aluspinna kõrguste korrigeerimiseks. Plaati saab liimida otse kindlale mineraalsele aluspinnale, nagu betoon, müüritis jms. 4, 6 ja 10 mm plaadid sobivad aluspinna kõrguste erinevuste likvideerimiseks (näiteks poolde seina plaaditud seinad), 12,5 mm plaat sobib kasutamiseks märgades ruumides kombineerituna kipskartongplaadiga.

Paigaldamine

20 mm ja paksemad plaadid võib paigaldada 600 mm sammuga karkassile, 12,5 mm plaat vajab karkassi 300 mm sammuga. Väiksema paksusega plaadid sobivad kasutamiseks ainult täisseinal. Löögikindluse suurendamiseks ja mööbli ning sisseseade kinnitamiseks võib mira XPS plaadi taha kinnitada vineeri või OSB plaadi. Seda võib teha kogu ruumi ulatuses või ainult suurema koormusega seinades.

Piiramatud võimalused

50 mm ja paksemad plaadid sobivad kergete sirmide, dušikabiinide ja vannikastide ehitamiseks. Astmed, vannikastid jms väiksemad konstruktsioonid valmivad mängeldes. Mõõda detailid välja ja lõika käsi-saega, õhemaid plaate saab lõigata ka terava noaga. Detailid saab kokku liimida spetsiaalse montaažiliimiga. Parema nakke saamiseks tuleb sae lõikepinnad enne liimimist liivapaberiga tasandada. Kandke liim siksaki kujuliselt aluspinnale ning vajutage detailid kokku. Detaile saab täiendavalt kinnitada suure keermega plastkruvidega. Peale liimi kuivamist tehke vajadusel veetõke, ning pind on valmis plaatimiseks.

Eelised

  1. Lihtne paigaldus, komplektne lahendus
  2. Veekindel, ei hallita
  3. Jäik pind, ideaalne plaatimiseks
  4. Head isolatsiooni- omadused
  5. Väike erikaal, lihtne käidelda
  6. Multifunctional — allows you to create surfaces to your liking
  7. Efektiivne, mini- maalselt jäätmeid

Tooted

Andmeid ei ole